Uudised

Henn Jõksi fondi 2023. aasta stipendiumid.

Endise riigikohtuniku Henn Jõksi mälestuseks 2022. aastal asutatud Henn Jõksi fondist eraldati teist korda stipendiume Tartu Ülikooli õigusteaduse eriala üliõpilastele.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutati Jüri ja Kai Arraku fond. 

Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja Kai Arrak allkirjastasid lepingu, mille alusel Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatakse Jüri ja Kai Arraku nimeline fond  eesmärgiga toetada vanemas loomeeas kunstnikke ja kirjanikke innustamaks nende jätkuvat loomingulist tegevust.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde moodustatakse Kadri Mälgu fond noorte ehtekunstnike erialase enesetäiendamise toetuseks.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja Mati Sirkel allkirjastasid lepingu, mille alusel Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatakse ehtekunstnik Kadri Mälgu mälestuse jäädvustamiseks Kadri Mälgu fond.

Vastavalt lepingule ei tehta väljamakseid stipendiumideks fondist enne, kui fondi põhikapitali suurus on 10 000 eurot.

Annetusi Kadri Mälgu fondi saab teha alljärgnevalt:
Annetuse saaja: Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
Arvelduskontod:
EE117700771000664610 LHV;
EE672200221001101347 Swedbank
Selgitusse märkida: annetus Kadri Mälgu fondi.

 

Foto autor: Tiit Rammul

Leida Rammo Linnateatri fondi stipendiumi pälvis Mart Toome

30. mail toimus Tallinna Linnateatris Leida Rammo Linnateatri fondi tuluõhtu, kus Linnateatri hea sõbra Leida Rammo algatusel loodud fondist anti juba seitsmendat korda välja stipendium teatri loomingulise kollektiivi liikmele.  Sel aastal pälvis stipendiumi Mart Toome.

Võtame vastu taotlusi stipendiumile STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS 2023

STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS on mõeldud Eesti kultuuri- või ühiskonnategelasele panuse eest eesti kultuuri heaks ning innustuseks jätkuvale pühendumisele oma riigi hüvanguks. Eesti ettevõtjate toetusgrupi poolt loodud stipendiumi antakse välja kolmandat korda. Esimesteks laureaatideks olid dirigent Tõnu Kaljuste (2021) ja kirjanik ning kirjandusteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia liige Jaan Undusk (2022).

Helju Taugi fondi stipendiumi pälvisid kaksikõed Susanne ja Lisanne Rull.

Kolmapäeval, 4. mail toimus Estonia kontserdisaalis Tallinna Muusikakeskkooli õpilaste galakontsert, kus anti kooli 12. klassi õpilastele Susanne ja Lisanne Rullile üle Helju Taugi fondi stipendiumid.

Duo Susanne Rull (flööt) ja Lisanne Rull (harf) on läbi aastate aktiivselt osalenud Tallinna Muusikakeskkooli kontserttegevuses, esinemised galakontsertidel ning koos Tallinna Kammerorkestriga kontserdil "Kivimäe virtuoosid". 2021. aastal olid Susanne ja Lisanne Rull konkursi "Tallinna talent" võitjate hulgas.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla kuuluv Helju Taugi fond loodi 2007. aastal Helju Taugi (1930−2005) mälestuseks tema poja Madis Kolgi ning poja abikaasa Reet Remmeli poolt eesmärgiga toetada noori muusikuid.

Annetusi Helju Taugi fondi on võimalik teha alljärgnevalt:
Annetuse saaja: Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
Arvelduskonto: EE117700771000664610 LHV Pank
Arvelduskonto: EE672200221001101347 Swedbank
Selgitusse palume märkida: annetus Helju Taugi fondi

Leida Rammo Linnateatri fondi stipendiumi pälvis Kaspar Velberg

23. aprillil toimus Tallinna Linnateatris Leida Rammo Linnateatri fondi tuluõhtu, kus Linnateatri hea sõbra Leida Rammo algatusel loodud fondist anti juba kuuendat korda välja stipendium teatri loomingulise kollektiivi liikmele. Sel aastal pälvis stipendiumi Kaspar Velberg.

STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS

1. aprillist kuni 7. maini võtab Eesti Rahvuskultuuri Fond vastu taotlusi stipendiumile STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS

Esimese Eri Klasi stipendiumi pälvib koori- ja orkestrijuht Tõnu Kaljuste

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond asutab eesti ettevõtjate toel oma 30. tegevusaasta tähistamiseks Eri Klasi stipendiumi. Eri Klasi stipendiumiga tunnustatakse eesti kultuuris, hariduses, spordis või teaduses suure pühendumusega tegutsevat isikut. Stipendium on tunnustuseks senise töö eest ja innustuseks edaspidiseks. Stipendium kuulutatakse välja igal aastal 7. juunil Eri Klasi sünniaastapäeval.
Sihtasutuse nõukogu otsustas üksmeelselt eesti ettevõtjate toetusgrupi heakskiidul, et esimese Eri Klasi stipendiumi laureaat on rahvusvaheliselt hinnatud koori- ja orkestrijuht Tõnu Kaljuste.
Esimese stipendiumi suuruseks on 10 000 eurot. Stipendiumiga käib kaasas spetsiaalselt kujundatud medal.

Heino Kaljuste 95

18. novembril 2020.a. saanuks helilooja ja õpetaja, muusikapedagoogika professor, metoodik ja muusikaõpikute autor Heino Kaljuste 95. aastaseks.

Ingrid Rüütel 85

Palju õnne Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt Ingrid Rüütlile 85-ndaks sünnipäevaks!

Ullo Toomi fondi stipendiaat on sel aastal Marina Kuznetsova

Rahvatantsijate kõrgeimat tunnustust, Ullo Toomi rahvatantsustipendiumi, antakse traditsiooniliselt välja rahvatantsupedagoogi Ullo Toomi sünniaastapäeval 14. septembril juba 1987. aastast. Käesoleval aastal anti see üle Tallinna raekojas tantsuõpetajale ja TTÜ Tantsuansambli Kuljus kunstilisele juhile Marina Kuznetsovale. Palju õnne!

Veljo Tormise fondi stipendiumi pälvis Rasmus Puur

7. augustil, Veljo Tormise 90. sünniaastapäevale pühendatud üritusel, mis toimub armastatud helilooja sünnitalus Kõrveaial, antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi juures asuva Veljo Tormise fondi 2020. aasta stipendium. Stipendiumi pälvib Mart Rasmus Puur.

In memoriam Leida Rammo

23. juulil lahkus meie seast 96 aasta vanuselt teenekas näitleja Leida Rammo (18.04.1924 – 23.07.2020).

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond otsib TEGEVJUHTI

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond otsib endaga liituma tegevjuhti.
Tegevjuhi peamiseks väljakutseks lähiaastal on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond 30. tegevusaasta tähistamine, sihtasutuse sihipärane tutvustamine ja populariseerimine, sihtasutuse tegevuse ja maine edendamine ning hoidmine oluliste sihtrühmade ja meedia huviorbiidis.

Villem Raami stipendiumi pälvis Merike Kurisoo

30. mail tähistab Eesti kultuuriavalikkus kunstiajaloo suurkuju Villem Raami 110. sünniaastapäeva.
Alates 2000. aastast on iga viie aasta tagant just mai lõpus selgunud järjekordne Villem Raami stipendiumi saaja, kelleks tänavu on filosoofiadoktor Merike Kurisoo.

Eino Tambergi 90. sünniaastapäev

27. mail möödus Eino Tambergi sünnist 90 aastat. Eesti helilooja Eino Tamberg (27. mai 1930 Tallinn – 24. detsember 2010) oli Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond asutajaliige ja tegutses fondi asutamisest 1991. aastal kuni 2008. aasta kevadeni sihtasutuse nõukogu liikmena. 2008. aastal pälvis Eino Tamberg sihtasutuse elutöö tänuauhinna.

In memoriam Vive Tolli

Meie hulgast on lahkunud graafik, Eesti Kunstnike Liidu auliige ja Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor Vive Tolli (28.07.1928- 8.04.2020)

Mustpeade Maja pildid

8. detsembril 2019 Mustpeade Majas toimunud Eesti Rahvuskultuuri Fondi sponsorite ja stipendiaatide austamiskontserdi pildid on nüüd kodulehel pildigaleriis

Sponsorite ja stipendiaatide austamiskontsert Mustpeade Majas

Pühapäeval, 9. detsembril toimus Tallinnas, Mustpeade Majas Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond sponsorite ja stipendiaatide austamiskontsert, kus anti üle käesoleva aasta stipendiaatidele stipendiumikaardid. Sihtasutuse nõukogu eristipendiumid loome- ja teadustööks pälvisid lastekirjanik Jaan Rannap, teatriteadlane Lea Tormis ja etnograaf Igor Tõnurist, tunnustamaks nende panust Eesti kultuurilukku.

Jaan Rannap on üks meie suurtest poistekirjanikest – teravapilguline vaatleja ja psühholoog, hea koolielu tundja, kirglik looduse- ja spordisõber, kes jälgib elu sageli läbi huumori- või satiiriprisma. Tema tuntumad lasteraamatud on : „Salu Juhan ja ta sõbrad”, „Viimane Valgesulg”, „Agu Sihvka annab aru”, „Nelja nimega koer”, „Roheline kindlus”.

Eesti teatriteadlane ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor Lea Tormis on teatrirahva hulgas omainimene. Toompea Panso koolis on Lea Tormis näitlejaid-lavastajaid harinud juba 1961. aastast Eesti ja maailmateatri ajaloo loengutega. Õpetaja on ta aga ka kõigile teistele, kes teatri sees-ümber-kõrval asuvad.

Eesti üks tunnustatuim rahvamuusika-uurija ja folklorist Igor Tõnurist on praktiseeriva rahvamuusikuna olnud Eesti pärimuse säilitaja ja tulevastele põlvedele edasiandja. Lisaks teadustööle on ta hinnatud konsultant ja ekspert pärimusmuusika, rahvarõiva ja pärimustantsu valdkonnas.

Erinevate kultuurivaldkondade toetamiseks on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juurde annetajate poolt moodustatud 177 nimelist allfondi. Stipendiume ja toetusi jagati sellel aastal 107 allfondist. Kokku eraldati 225 stipendiumi ja toetust 210 637 euro väärtuses.
Tänu lahketele annetajatele on Eesti Rahvuskultuuri Fond oma 27 aastase tegevusaja jooksul stipendiumideks ja toetusteks eraldanud üle 4,8 miljoni euro.

Eesti Teatriliidus anti üle Kristi ja Siim Kallase fondi 2018. aasta stipendiumid


Täna 6. detsembril anti Eesti Teatriliidus pidulikult üle Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid.
Kristi ja Siim Kallase fond on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 2009. aastal eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.
Käesoleval 2018. aastal otsustas Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi saavad
XX sajandi Eesti spordi- ja vaimuelu suurkuju Paul Kerese eluvõitluse haarava kujutamise eest balleti- ja helikunsti vahenditega balletis „Keres”
  • lavastaja Teet Kask    1000 eurot
  •  helilooja Timo Steiner  1000 eurot
  •  helilooja Sander Mölder 1000 eurot

„Idee kujutada ühe meie ajaloo suurkuju eluvõitlust balletikunstis vaimustas meid oma esmakordses hulljulguses ja rahuldas ka tulemuse professionaalse ja emotsionaalse teostuse mõttes“, põhjendas valikut Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu esimees Jaak Allik.

Kristi ja Siim Kallase fondi lavastusprojekti toetused eraldati 2-le teatriprojektile:
  • Amfiteater OÜ (Nero Urke) 10 000 eurot Rein Sarvesaare (Leo Sepa) näidendi "Kaupo " alusel lavastuse "Kaupo ja Lembit" (lavastaja Jaan Tooming) loomiseks
  • MTÜ TikerKultuur (Mihkel Tikerpalu) 2 000 eurot  Jaan Tõnissoni elust kõneleva Loone Otsa mononäidendi "Üksi lehekuu põues" alusel lavastuse (lavastaja Karl Sakrits) loomiseks (aastail 2018-2020)

2010 – 2018 on Kristi ja Siim Kallase fondist kokku eraldatud 19 stipendiumi ja 3 toetust summas 39 873 eurot.

Vaike Lappi fondi stipendiumi sai käesoleval aastal Maret Oja

Jõgeva vallavolikogu esimehe ja vallavanema vabariigi aastapäeva vastuvõtul andis Eesti Rahvuskultuuri Fondi Vaike Lapp’i  allfondi halduskogu liige Aivar Kokk üle Vaike Lappi stipendiumi. Selle pälvis tänavu Jõgevamaa gümnaasiumi muusikaõpetaja ja Palamuse segakoori Kuus Õuna dirigent Maret Oja, Palamuse muusikaelu edendamiseks. Maret Oja on eelkõige tuntud kui Alo Mattiiseni muusikapäevade käivitaja ja peakorraldaja ja ta on Vaike Lappi allfondi neljas stipendiaat.

Vaike Lappi nimeline allfond moodustati Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Aivar Koka eestvõttel 2008. aastal. Fondi eesmärgiks on edendada Palamuse piirkonna kultuuri-, haridus- ja spordielu. 

Esimese stipendiumi andis allfond välja 2015. aastal. Varasemalt on Vaike Lappi fondi stipendiumid saanud:
  • Rauno Laumets, stipendium sporditegevuseks 
  • Aili Kalavus, stipendium haridusprogrammide ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumis
  • Linda Põder, stipendium loominguliseks tegevuseks Palamuse valla kodu-uurimistööde jätkamisel 

Ita Everi fond hakkab stipendiume jagama

Tänu lahketele annetajatele ületas Ita Everi fond allfondi avamiseks ja väljamaksete tegemiseks vajaliku 10 000 euro piiri. Ita Everi fondi algatas 2015. aastal Sihtasutus Eesti Draamateater Ita Everi 85. juubeliks. Ita Everi  fondi eesmärgiks on toetada näitlejaid inimloomuse sügava ja ootamatu käsitlemise eest. Stipendiaatide valimiseks luuakse Ita Everi fondi juurde halduskogu. Täpsem info ilmub meie kodulehele 1. septembriks kui algab taotluste vastuvõtt. 

Tänaseks on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juurde loodud 177 nimelist allfondi ja 9 allfondi on moodustamisel.
  


Eesti Rahvuskultuuri Fond eraldas 2018. aasta stipendiumideks ja toetusteks 153 491 eurot

Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu on teinud oma otsused ja kinnitanud stipendiumid ja toetused 2018. aastaks.  11. novembril toimunud sihtasutuse nõukogu koosolekul eraldati 2018. aastaks 202 stipendiumi ja toetust 146 tuhande euro väärtuses. 6 allfondi teevad oma otsused hiljem ja neile eraldati jagamiseks 7 500 eurot. Kokku on käesoleva 28. jagamise summa 153 491 eurot

Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu stipendiumid loome- ja teadustööks pälvisid sellel aastal kirjanik ja luuletaja Viivi Luik, koorijuht Olev Oja ja ajaloolane Enn Tarvel, tunnustamaks nende panust Eesti kultuurilukku.
Sel aastal jagati stipendiume 120-st allfondist.
Stipendiume loome- ja teadustööks anti 62 isikule, stipendiume õpinguteks, täiendõppeks ja sporditegevuseks 114 isikule ning lisaks toetati 26 kultuuri- ja teadusprojekti.
Tänu lahketele annetajatele on Eesti Rahvuskultuuri Fond oma tegevusaja jooksul stipendiumideks ja toetusteks eraldanud juba üle 4,6 miljoni euro.
28. jagamise nimekiri allfondide kaupa.
28. jagamise nimekiri tähestiku järjekorras. 

Järgmiseks, 29. jagamiseks algab taotluste vastuvõtt 1. septembril 2018 ja lõpeb 15. oktoobril 2018.

Rain Lõhmus annetas Sihtasutusele Eesti Rahvuskultuuri Fond miljoni euro väärtuses LHV Groupi aktsiaid

LHV panga asutaja Rain Lõhmus ja Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu esimees Olav Ehala allkirjastasid täna, 24. augustil kokkuleppe. Kokkuleppe järgi annetab Rain Lõhmus Sihtasutusele Eesti Rahvuskultuuri Fond 90 000 LHV Groupi aktsiat, mille turuväärtus on tänase seisuga enam kui 1 miljon eurot.

„Aktsiate annetamine heategevuslikul eesmärgil ei ole Eestis veel levinud komme, mujal maailmas aga küll. Loodan, et annan LHV aktsiate annetamisega inspiratsiooni ka teistele Eesti äritegelastele ja suurematele aktsionäridele,“ ütles LHV Panga nõukogu esimees Rain Lõhmus annetust tehes.

Rain Lõhmuse annetus suunatakse 26. novembril 2000. aastal loodud Rain Lõhmuse fondi põhikapitali hulka. LHV Groupi aktsiate dividendidest hakatakse maksma stipendiume Rain Lõhmuse fondist, mille eesmärgiks on toetada noori andeid. Oma senise tegevusaja jooksul on Rain Lõhmuse fondist jagatud stipendiume õpinguteks kahekümne kahele noorele andekale Eesti kultuuritegelasele. Rain Lõhmuse fondi stipendiaatide hulgas on sellised tuntud nimed nagu: Rahvusooper Estonia solist Andres Köster; Bambergi Sümfooniaorkestri soolotšellist Indrek Leivategija; rahvusvaheliselt tunnustatud viiulimängijad: Anna-Liisa Bezrodny, Juta Õunapuu, Mari Poll ja Melissa Jõesaar; pianist ja dirigent Jaan Ots; tekstiilikunstnik Kadri Klampe; fotokunstnik Paul Kuimet; koorijuht Janne Fridolin; stsenarist ja režissöör Moonika Siimets jt.

Kristi ja Siim Kallase fond võtab 1. septembrini vastu taotlusi lavastusprojekti toetuseks

Kristi ja Siim Kallase fond on asutatud 2009. aastal Siim Kallase poolt eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.

1. septembrini võtame vastu taotlusi lavastusprojekti toetuseks, milles kavatsetakse kujutada ja mõtestada mõnd Eesti ajaloos aset leidnud sündmust või protsessi või mis avab meie ajaloos tähelepanuväärset rolli mänginud ja tänaseks meie hulgast lahkunud üksikisiku (te) vaimse pärandi või eluloo seigad.
Taotlemiseks vajalikud dokumendid:

Lavastusprojekt peab sisaldama teose kirjandusliku alusmaterjali teksti või kavatsuse üksikasjalikku kirjeldust ja lavastuse planeeritavat eelarvet. Lavastusprojekt peab olema soovitavalt seotud konkreetse teatri või produtsendiga, kes tagab projekti teostumise kahe aasta jooksul alates stipendiumi määramisest.

Toetuste ja stipendiumide saajad tehakse teatavaks novembris.  
2017. aasta toetusteks  ja stipendiumideks on eraldatud 10 000 eurot.

Taotlused koos taotlusankeetide ja nende lisadega esitatakse läbivaatamiseks fondi halduskogule. 
Halduskogu on 5-liikmeline: Jaak Allik,  Rein Lang,  Siim Kallas,  Maret Maripuu,  Margus Mikomägi.

Niina ja Alfred Raadiku fondi stipendiumiga tunnustati kolme koolis töötavat rahvatantsuõpetajat

XII noorte tantsupeo „Mina jään“ esimesel etendusel andis stipendiaadikaardid Maie Tammemäele, Kaire Ojaveele ja Anita Kreenile üle EV peaminister Jüri Ratas.
                                         Foto: Merili Reinpalu
Maie Tammemäe
on Viljandi tantsuõpetaja, kes on eelnevatele noorte ja üldpidudele toonud tantsurühmi Viljandi erinevatest koolidest. Sellel peol osales Maie juhendamisel Viljandi Kesklinna Koolist neli tantsurühma.
Kaire Ojavee on Otepää Gümnaasiumi tantsuõpetaja, kes tõi sel aastal koolist peole kaheksa tantsurühma. Kairel oli igas rühmaliigis vähemalt üks rühm.
Anita Kreen on Tartu tantsuõpetaja, kes on eelnevatele pidudele toonud tantsulapsi erinevatest Tartu koolidest. Sel peol tantsis Anita juhendamisel kuus tantsurühma Miina Härma Gümnaasiumist ja kaks tantsurühma Tartu Kesklinna Koolist.
Niina ja Alfred Raadiku fond loodi 2002. aastal eesmärgiga tunnustada koolides töötavate rahvatantsuõpetajate tegevust. Tänavused stipendiaadid on tublid tantsuõpetajad, kes teevad oma tööd suure armastuse, pühendumuse ja kirega. Nende rühmad tegid peo ettevalmistuse käigus ära suure ja põhjaliku töö ning said ettetantsimistel suurepärased hinded.

Tauno Aints pälvis Veljo Tormise fondi stipendiumi

XII noorte laulupeo “Mina jään” raames mälestati lauluväljakul leinaseisakuga armastatud heliloojat Veljo Tormist ja anti üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi juures asuva Veljo Tormise fondi 2017. aasta stipendium. Stipendiumi pälvis helilooja Tauno Aints.
“Meil oli hea meel jagada mõtteid fondi tegevusest Veljo Tormise abikaasa Lea Tormisega ja oleme üheskoos veendunud, et Tauno Aintsi looming järgib neid põhimõtteid mida Veljo Tormis fondi asutades silmas pidas,” ütles fondi halduskogu esimees Aarne Saluveer.
                                          Foto: Tõnu Tormis
Veljo Tormise fond loodi Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde helilooja Veljo Tormise ja Eesti Kooriühingu algatusel 2000. aastal eesmärgiga väärtustada rahvusliku suunitlusega kooriloomingut. Veljo Tormise fondist eraldatakse stipendiume Veljo Tormise juubeliaastatel tema sünnipäeval 7. augustil ja noorte laulu- ja tantsupeo aastatel.
Varasemalt on Veljo Tormise stipendiumid pälvinud isikupärase stiili ja kaasaegse rahvusliku helikeele kasutamise eest heliloojad Ester Mägi (2004), Urmas Sisask (2006), Piret Rips-Laul (2009), Pärt Uusberg (2011). Koos Veljo Tormise abikaasa Lea Tormisega valis halduskogu koosseisus Aarne Saluveer, Ants Soots, Tõnu Kõrvits, Leelo Tungal ja Taavi Esko 2017. aasta stipendiaadiks helilooja Tauno Aintsi.
“Ma olen väga tänulik, et minu loominguline tegevus on saanud sellise tunnustuse osaliseks. Maestro Tormis on mulle suureks eeskujuks ja tema nimeline stipendium annab mulle palju jõudu edaspidiseks,” kinnitas Tauno Aints XII noorte laulupeol stipendiumikaarti kätte saades.
Tauno Aints on lõpetanud Tartu I Lastemuusikakooli ning Miina Härma nimelise Tartu II Keskkooli. 1998. aastal lõpetas ta Viljandi Kultuurikolledži levimuusika eriala ning 2004. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooni eriala cum laude. Tema juhendajateks olid prof. Lepo Sumera ja lektor Helena Tulve. Tauno Aintsi loomingut iseloomustab ilmekas kujundikeel ja elusad karakterid, värvirikas kõlaatmosfäär ning pehme stilisatsioon, tonaal- ja modaalharmoonia kasutamine.
Tauno Aints on viljakas loovisikus, kes kuulub Eesti Heliloojate Liitu aastast 2004. Avalikkuse tähelepanu pälvis tema 2007. aasta laulu- ja tantsupeoks valminud seade Gustav Ernesaksa lastelaulust "Rongisõit" (dirigent Aarne Saluveer), 2012. aastal esietendus Rahvusooperis Estonia Tauno Aintsi muusikale loodud Toomas Eduri ballett "Modigliani – neetud kunstnik" (lavastaja Toomas Edur, kunstiline juht Risto Joost, dirigent Mihhail Gerts). 2013 aastal septembris tuli esiettekandele Tauno Aintsi "Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile", kitarril soleeris Marzi Nymani ning Eesti Filharmoonia Kammerkoori dirigeeris Daniel Reuss. Sama aasta oktoobris esietendus teatris Vanemuine laialdast vastukaja pälvinud ooper "Rehepapp" (lavastaja Marko Matvere, kunstiline juht ja dirigent Paul Mägi).
2002–2007 oli Tauno Aints tegev popmuusikuna ansamblis Genialistid. Aints on 2007. aasta Riho Pätsi Koolimuusika Fondi stipendiaat ning 2009. aasta Heino Elleri muusikapreemia laureaat.

Sihtasutuse juurde loodud nimeliste allfondide arv kasvas 176-le

Tänu lahketele annetajatele suurenes maikuus meie nimeliste allfondide arv. Allfondi avamiseks ja väljamaksete tegemiseks vajaliku 10 000 euro piiri ületasid Kultuuriakadeemia fond ja Aktsiaselts FILTER fond. 
  • Kultuuriakadeemia fond algatati 2012. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia poolt eesmärgiga toetada eesti pärandkultuurilise ainese taaskasutusse toomist. 
  • Aktsiaselts FILTER fond algatati 2017. aastal AS Filter poolt eesmärgiga toetada keskkonna-, energia-, keemia-, veetehnika ning elektroenergeetika tudengite ja inseneride koolitust. 
Taotluste vastuvõtu info ja stipendiumide eraldamise täpsemad kriteeriumid nende fondide kohta ilmuvad kodulehele augusti lõpus kui kuulutame välja taotluste vastuvõtu 28. jagamiseks.

1. maist kuni 1. juunini 2017 ootame taotlusi Ullo Toomi fondi stipendiumidele

Ullo Toomi fond toetab rahvatantsualast tegevust.
Iga aasta 14. septembril, Ullo Toomi sünniaastapäeval, antakse välja Ullo Toomi tantsustipendium eesti rahvatantsul ja/või autoritantsul põhineva silmapaistva tegevuse eest.
Jagamisele tuleb 1 000 eurot, millest 500 eurot lisatakse Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse poolt.
Stipendiumi andmise aluseks võivad olla edukad esinemised, taidlustantsu käsitlev(ad) või harrastajatele mõeldud publikatsioon(id) või muud teostatud projektid. Taotlused esitada hiljemalt 1. juuniks 2017.a.

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:

Taotlused koos taotlusankeetide ja nende lisadega esitatakse läbivaatamiseks fondi halduskogule.
Halduskogu 7-liikmeline: Ilma Adamson, Angela Arraste, Paul Bobkov, Ülle Feršel, Raimond Liiv, Vaike Rajaste, Aet Maatee

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde luuakse Aktsiaselts FILTER fond

AS Filter juhatuse liige Antti Toppi ja SA Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu esimees Olav Ehala allkirjastasid 10.aprillil lepingu, millega Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatakse Aktsiaselts FILTER fond.

AS Filter alustas 1992. aastal Eestis tegevust peamiselt veetöötlusprojektide ja katlamajade renoveerimisega. Ka praegu tegutseb ettevõte samal alal, kuid territoriaalselt ja tehnoloogiliselt palju laiemalt. Filter ettevõtetel on kokku 14 kontorit 6 riigis, lisaks Eestile veel Lätis, Leedus, Venemaal, Valgevenes ja Bulgaarias.

Peatselt 25. sünnipäeva tähistava ASi Filter edu ja püsimajäämise taga on stabiilne areng ning läbikaalutletud otsused. Oma juubelisünnipäeval otsustas ettevõtte juhtkond asutada Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde omanimelise allfondi, mille eesmärgiks on toetada keskkonna-, energia-, keemia-, veetehnika ning elektroenergeetika tudengite ja inseneride koolitust.

Oleme tänulikud kõigile, kes hindavad seda väärt algatust ja soovivad ka omalt poolt fondi toetada.

Ülekande tegemiseks vajalik teave:

Saaja:      Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
Pangarekvisiidid: EE672200221001101347 SWEDBANK
          EE117700771000664610 LHV Pank
Selgitus:       annetus AS FILTER fondi

Lisainfo: 601 3428
Eesti Rahvuskultuuri Fond

1. juuniks 2017 ootame taotlusi Niina ja Alfred Raadiku fondi stipendiumidele

Niina ja Alfred Raadiku fondist antakse igal noorte tantsupeol välja Niina ja Alfred Raadiku nimeline kooli tantsuõpetaja stipendium eesti tantsu populariseerimise, õpetamise ja väärtustamise eest koolis.
Järjekordne stipendium antakse välja käesoleva aasta suvel toimuval XII noorte laulu- ja tantsupeol "Mina jään"
Jagamisele tuleb 1 400 eurot.

Taotlused koos taotlusankeetide ja nende lisadega esitatakse läbivaatamiseks fondi halduskogule.
Halduskogu 6-liikmeline: Angela Arraste, Andi Einaste, Ene Jakobson, Argo Ladva, Erika Põlendik, Vaike Rajaste
Taotluse esitamiseks vajaliku ankeedi leiate siit: ankeet

Mustpeade Majas toimus sponsorite ja stipendiaatide austamiskontsert

18. detsembril toimus Tallinnas, Mustpeade Majas Eesti Rahvuskultuuri Fondi sponsorite ja stipendiaatide austamiskontsert. Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu eraldas 2017. aasta stipendiumide ja toetuste maksmiseks 94 103,64 eurot. Kokku eraldati 145 stipendiumi ja toetust 70-st nimelisest allfondist. Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu eristipendiumid pälvisid sellel aastal näitleja Tõnu Aav, kirjanik Ene Mihkelson, filmilavastaja Rein Raamat ja koorijuht Ants Üleoja.

Kontsert-aktusel tegi pilte Peeter Hütt Tippfoto OÜ-st: tipp.foto@neti.ee
Ürituse pildigalerii.

Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi pälvis sellel aastal näitleja, lavastaja ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli professor Anu Lamp

Käesoleval 2016. aastal otsustas Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi saab Anu Lamp.
Kristi ja Siim Kallase fondi stipendium antakse  loominguliseks tegevuseks Eesti ajaloo mõtestamisel teatris.

Stipendium anti Anu Lambile tunnustamaks ja toetamaks tema teejuhi ja õpetaja rolli kümnete endiste ja praeguste Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli üliõpilaste suunamisel Eesti ajaloo ja kultuuri suurmeeste elulugude tundmaõppimisele ja eesti kirjandusloo tüvitekstide esitamisele ning silmas pidades tema rolli lavastuste „Elagu, mis põletab“(2016), "... ja Sõna sai lihaks" (2014) ning „Keskööpäike“ (2010) loomisel.

Leida Rammo Linnateatri fondi tuluüritus

Laupäeval, 5. novembril kell 12.00 toimub Linnateatri Dieles Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodud Leida Rammo Linnateatri fondi tuluüritus, kus antakse välja esimesed stipendiumid Linnateatri näitlejatele.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodi Ita Everi fond

16. märtsil allkirjastasid SA Eesti Rahvuskultuuri Fond (ERKF) finantsdirektor Linda Piik ja nõukogu aseesimees Ingo Normet ning SA Eesti Draamateater juhatuse liige Rein Oja lepingu, millega ERKF-i juurde asutatakse Ita Everi fond.

In memoriam Eri Klas (7. juuni 1939 – 26. veebruar 2016)

Eesti on kaotanud taas ühe oma suurtest poegadest, eesti kultuuri suursaadiku, maailmanimega dirigendi, paljude muusikateatrite kunstilise juhi, üldlaulupidude käilakuju, lugematute ettevõtmiste patrooni, Eesti Rahvuskultuuri Fondi asutaja ning selle nõukogu esimehe.