Ita Everi fondi stipendiumi saab Draamateatri näitleja Hilje Murel.

11. aprillil, pärast Draamateatri etendust “ Café Théâtral” kuulutas Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala välja Ita Everi fondi teise stipendiaadi, kelleks on Hilje Murel.

Hilje Murel on näitleja, kelle andelaadis on oluline intelligentne, maitsekas huumoritaju, mis väljendub kord muheda koomika, kord nõelterava groteskina. Ka tõsitraagilistes rollides oskab Murel hoida õhkõrna kõrvalpilku ja erksat tragikoomikanärvi. Tänu sellele on tema lavaelu ühtaegu viimistletud ja spontaanne. Draamateatri tänases mängukavas on Hilje Murelil eriilmelised rollid: „Café Théâtrali” sõgesulnist kabareestilistikast „Vend Antigone, ema Oidipuse“ ürgjõulise traagikani, „Onu Bella“ karikatuursetest ajastuvisanditest „Lähenemise“ salapärase minimalismini. Ita Everi fondi stipendium on tunnustus Hilje Mureli näitlejateekonnale, kuhu kuulub ka partnerlus Ita Everiga: Eesti Draamateatri lavastustes „Augustikuu“, „Tuhk ja akvaviit“, „Finaal“ ning MTÜ Kell Kümme lavastuses „Omade vahel“.
Valiku stipendiaadi leidmiseks tegi fondi halduskogu koosseisus: Rein Oja, Ülle Kaljuste, Pille-Riin Purje ja Tiit Meren. Ita Everi fondi algatasid 2016. aastal Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde Eesti Draamateater ja Roman Baskin kingituseks Ita Everile tema 85. sünnipäevaks. Ita Everi fondi eesmärgiks on toetada näitlejaid inimloomuse sügava ja ootamatu käsitlemise eest. Esimese stipendiumi pälvis 2020. aastal Hele Kõrve.
Vaata lisaks: https://www.draamateater.ee/uudis/hilje-murel-palvis-ita-everi-fondi-stipendiumi