Eesti Rahvuskultuuri Fondi 30. juubelikontsert Pirita kloostri varemetes

Käesoleval aasta 19. juunil sai Eesti Rahvuskultuuri Fond 30. aastaseks. Selle tähistamiseks toimus Pirita kloostri varemetes juubelikontsert, kus esines Eesti Rahvusmeeskoor dirigent Mikk Üleoja juhatusel.
Kontserdil esitleti Eesti Rahvuskultuuri fondi juubelitrükist „Missioon“, mille koostas fondi nõukogu liige Jaan Tamm. Kontserdi lõpus anti pidulikult üle esimene Eri Klasi nimeline stipendium, mille pälvis nimekas koori- ja orkestrijuht Tõnu Kaljuste. Esimese stipendiumi suurus on 10 000 eurot ning sellega koos anti üle mälestusmedal, mis valmis Eesti juurtega Peterburi kunstniku Aleksander Tenzo juhendamisel ja mille vermisid Ermitaaži meistrid.
Tõnu Kaljuste juhatas Eri Klasi auks kontserdi lõpupala, Sir Hubert Parry teost "Jerusalem".
Oma tänukõnes meenutas Tõnu Kaljuste Eri Klasi, kelle sooviks oli, et nende müüride vahel kõlaks parim kunst, mis on mõjutanud maailma. „Eri Klas soovis Birgitta festivaliga äratada ellu siinse paiga, et inimestel ei kaoks aegade side ja et Looja annaks meile võimaluse ikka ja jälle tulla nende müüride vahele ning küsida nagu luuletaja küsib järgnevas laulus: „Kas need aegade tagused jäljed, mida me praegu siin enda ümber näeme, kas need toimivad?““

Täname Eesti ettevõtjaid, kes toetasid Eri Klasi stipendiumi väljaandmist ja juubelikontserdi korraldamist:
Aivar Berzin
Raivi Juks
Reet ja Väino Kaldoja
Karl Kivi
Paavo Lampinen
Antti Moppel
Alexander Tenzo

Pildigalerii kontserdist