Eesti Teatriliidus anti üle Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid 


Kristi ja Siim Kallase fond on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 2009. aastal eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris. Käesoleval 2017. aastal otsustas Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi saavad Debora Vaarandi 100. sünniaastapäevale pühendatud lavastuse „Paljasjalgne Debora“ väljatoomise eest Kuressaare Linnateatris:
  • dramaturg URMAS LENNUK 1000 eurot
  • lavastaja RAIVO TRASS 1000 eurot
  • näitleja PIRET RAUK 1000 eurot

“Eks see auhind oli ootamatu, aga oli meeldiv ja kena,” ütles “Paljasjalgne Debora” lavastaja Raivo Trass “Tuletan meelde lihtsalt, et trupi suurus oli kuus inimest. See lavastus sündis rõõmsalt, hästi loominguliselt – nii nagu ta lõpuks näha on. Näitlejad ise pakkusid välja lahendeid, tekstimuutusi. Minule oli see üks väga rõõmus periood ja toredam veel, et ta on läinud paljudele südamesse.”
“Kuna ka kogu aeg varem on olnud juttu sellest, et me võiks toetada ka plaane, mingisuguseid lavastusideid ja –projekte. Siis seekord me ka nii tegime – anname lavastustele, mis võiks väga ägedad olla. Kuulutasimegi sel aastal taotluse välja – suur aitäh ERKF-le, kes kogu masinavärki on käigus hoidnud,” rääkis Siim Kallas.
2017. aastal lisandusid Kristi ja Siim Kallase fondi juurde stipendiumid lavastusprojekti toetuseks.
Esimesed stipendiumid eraldati 2-le teatriprojektile:
  • kultuuriloolise lavastuse Ella Ilbakust ja August Gailitist loomiseks ja väljatoomiseks Tartu Ülikooli kirikus. Autorid ja lavastajad: LIISA SAAREMÄEL ja KARL LAUMETS
  •  lavastuse „Minu Eesti vanaema“ ettevalmistamiseks ja väljatoomiseks Narva Vaba Lava teatrimajas.   Autor ja lavastaja JULIA AUG, Moskva. Projekti teostaja Ühendus R.A.A.A.M.

Mõlemat projekti toetati 5000 euroga.