Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde moodustatakse Ivo Lille fond, mille eesmärgiks on toetada skulptuurse klaasi tähtteoseid.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja Irene Lill allkirjastasid lepingu, mille alusel Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatakse klaasikunstnik Ivo Lille mälestuse jäädvustamiseks Ivo Lille fond.

Irene Lille sõnul on fondi eesmärgiks toetada skulptuurse klaasi loomist ja tähelepanu pööramist teose elamusele ja kvaliteedile selles valdkonnas, mille eeskujuks on klaasikunstnik Ivo Lillele (1953-2019) olulised olnud väärtuskriteeriumid klaasikunstis. Põhjendus just selle valdkonna toetamiseks on klaasskulptuuride valmistamise suur töömahukus. Ivo Lille stipendium innustaks kunstnikke klaasskulptuure looma. Teose põhimaterjaliks peab olema klaas ja kunstnik tunnetama selle materjali unikaalseid omadusi. Stipendiumi määramisel hinnatakse antud teoste erakordsust, ideed ja uudsust ning nutikaid lahendusi nii idees kui teostuses, mis toovad välja klaasi kui materjali optilised omadused. Ivo Lille fond eraldab stipendiumi ainult sel juhul kui esitatud teos vastab etteantud kriteeriumidele.
Vastavalt lepingule ei tehta väljamakseid stipendiumideks fondist enne, kui fondi põhikapitali suurus on 10 000 eurot.
Annetusi Ivo Lille fondi saab teha alljärgnevalt:
Annetuse saaja: Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
Arvelduskontod:
EE117700771000664610 LHV Pank
EE672200221001101347 Swedbank
Selgitusse märkida: annetus Ivo Lille fondi

Foto autor: Ülo Josing