Eesti Teatriliidus anti üle Kristi ja Siim Kallase fondi 2018. aasta stipendiumid


Täna 6. detsembril anti Eesti Teatriliidus pidulikult üle Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumid.
Kristi ja Siim Kallase fond on Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatud 2009. aastal eesmärgiga toetada Eesti ajaloo mõtestamist teatris.
Käesoleval 2018. aastal otsustas Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi saavad
XX sajandi Eesti spordi- ja vaimuelu suurkuju Paul Kerese eluvõitluse haarava kujutamise eest balleti- ja helikunsti vahenditega balletis „Keres”
  • lavastaja Teet Kask    1000 eurot
  •  helilooja Timo Steiner  1000 eurot
  •  helilooja Sander Mölder 1000 eurot

„Idee kujutada ühe meie ajaloo suurkuju eluvõitlust balletikunstis vaimustas meid oma esmakordses hulljulguses ja rahuldas ka tulemuse professionaalse ja emotsionaalse teostuse mõttes“, põhjendas valikut Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu esimees Jaak Allik.

Kristi ja Siim Kallase fondi lavastusprojekti toetused eraldati 2-le teatriprojektile:
  • Amfiteater OÜ (Nero Urke) 10 000 eurot Rein Sarvesaare (Leo Sepa) näidendi "Kaupo " alusel lavastuse "Kaupo ja Lembit" (lavastaja Jaan Tooming) loomiseks
  • MTÜ TikerKultuur (Mihkel Tikerpalu) 2 000 eurot  Jaan Tõnissoni elust kõneleva Loone Otsa mononäidendi "Üksi lehekuu põues" alusel lavastuse (lavastaja Karl Sakrits) loomiseks (aastail 2018-2020)

2010 – 2018 on Kristi ja Siim Kallase fondist kokku eraldatud 19 stipendiumi ja 3 toetust summas 39 873 eurot.