Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi pälvis sellel aastal näitleja, lavastaja ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli professor Anu Lamp

Käesoleval 2016. aastal otsustas Kristi ja Siim Kallase fondi halduskogu koosseisus Jaak Allik, Rein Lang, Siim Kallas, Maret Maripuu ja Margus Mikomägi, et Kristi ja Siim Kallase fondi stipendiumi saab Anu Lamp.
Kristi ja Siim Kallase fondi stipendium antakse  loominguliseks tegevuseks Eesti ajaloo mõtestamisel teatris.

Stipendium anti Anu Lambile tunnustamaks ja toetamaks tema teejuhi ja õpetaja rolli kümnete endiste ja praeguste Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli üliõpilaste suunamisel Eesti ajaloo ja kultuuri suurmeeste elulugude tundmaõppimisele ja eesti kirjandusloo tüvitekstide esitamisele ning silmas pidades tema rolli lavastuste „Elagu, mis põletab“(2016), "... ja Sõna sai lihaks" (2014) ning „Keskööpäike“ (2010) loomisel.

2017. aastal lisandub Kristi ja Siim Kallase fondi juurde uus stipendium lavastusprojekti toetuseks, milles kavatsetakse kujutada ja mõtestada mõnd Eesti ajaloos aset leidnud sündmust või protsessi, mis avab meie ajaloos tähelepanuväärset rolli mänginud ja tänaseks meie hulgast lahkunud üksikisiku (te) vaimse pärandi või eluloo seigad.