XIII noorte laulu- ja tantsupeol eraldati stipendiumid Niina ja Alfred Raadiku fondist ja Veljo Tormise fondist.

Noorte tantsupeo esimesel etendusel andis Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala üle Niina ja Alfred Raadiku preemia Eena Markile, Ulvi Mägile ja Kristiina Siigile.
Stipendium on loodud kooli rahvatantsuõpetajate tunnustamiseks ning tänuks eesti tantsu populariseerimise, õpetamise ja väärtustamise eest koolis.
Niina ja Alfred Raadiku Fondi stipendiumit on antud välja kuuel korral. Tänavu on teine kord, mil tunnustuse saavad kolm õpetajat. Varasemalt on tunnustuse saanud Lea Hanni (2002), Hilja Tamm (2007), Linda Pihu (2011) ning Maie Tammemäe, Anita Kreen ja Kaire Ojavee (2017).

Reedel kuulutati Tallinna Lauluväljakul laulupeo peaproovis välja Veljo Tormise Fondi selleaastane laureaat. Stipendiumi ning aukirja pälvis helilooja Mariliis Valkonen, kelle teos "Elu on voolamine" kõlab noorte laulupeol avaosas ühendkooride esituses.
Veljo Tormise stipendiumi algatasid 2000. aastal Veljo Tormis ja Eesti Kooriühing eesmärgiga väärtustada rahvusliku suunitlusega kooriloomingut.
Varem on Veljo Tormise stipendiumid pälvinud isikupärase stiili ja kaasaegse rahvusliku helikeele kasutamise eest heliloojad Ester Mägi (2004), Urmas Sisask (2006), Piret Rips-Laul (2009), XIII noorte laulupeo kunstiline juht Pärt Uusberg (2011) ja Tauno Aints (2017) ja Rasmus Puur (2020).