Algab taotluste vastuvõtt Eri Klasi nimelisele stipendiumile.

Eesti Rahvuskultuuri Fond kuulutab välja taotluste vastuvõtu stipendiumile Stipendium Estonicum Eri Klas 2024.
Stipendium Estonicum Eri Klas on mõeldud Eesti kultuuri- või ühiskonnategelasele panuse eest eesti kultuuri heaks ning innustuseks jätkuvale pühendumisele oma riigi hüvanguks.
Eesti ettevõtjate toetusgrupi poolt loodud stipendiumi antakse välja neljandat korda. 2024. aasta stipendium suurusega 10 000 eurot antakse välja filmikunsti valdkonnas ning kandidaatideks võivad olla nii loomingulised-, tehnilised- kui ka administratiivtöötajad.
Stipendiumi kandidaate võivad esitada kõik Eesti Vabariigi institutsioonid ja eraisikud (stipendiumi ei saa taotleda iseendale).
Stipendium Estonicum Eri Klas varasemad laureaadid on dirigent Tõnu Kaljuste (2021), kirjanik ning kirjandusteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia liige Jaan Undusk (2022) ja näitleja ning teatri- ja filmilavastaja Elmo Nüganen (2023).
Eri Klas oli rahvusvahelise mainega dirigent ja ühiskonnategelane, kes osales oma isiksusliku eeskuju ning loometegevusega Eesti Vabariigi taastamisel ning järgneval ülesehitamisel. Ühtlasi oli ta tõeline Eesti kultuuri suursaadik, kes oma arvukatel kontsertreisidel ja kohtumistel tutvustas Eestit ning eesti kultuuri kogu maailmas. Eesti Rahvuskultuuri Fondi looja ning juhina andis ta oma väärtusliku panuse erakapitalil põhineva, kultuurimetseenlust viljeleva fondi olemasollu ja toimimisse. Stipendiumiga soovime jäädvustada maestro Eri Klasi nime Eesti kultuuriloos.
Kirjalikud ettepanekud kandidaatide ülesseadmiseks koos lühikese motivatsioonikirjaga palume esitada 1.märtsiks 2024. a. (kaasa arvatud) Eesti Rahvuskultuuri Fondi e-posti aadressile: post@erkf.ee
2024. aasta stipendium antakse üle 26. juunil Viljandi Suveooper 5.0 kontserdil, mis on pühendatud Eri Klasi 85. sünniaastapäevale.
 
Lisainfo tel. 6013 428