Rain Lõhmus annetas Sihtasutusele Eesti Rahvuskultuuri Fond miljoni euro väärtuses LHV Groupi aktsiaid

LHV panga asutaja Rain Lõhmus ja Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu esimees Olav Ehala allkirjastasid täna, 24. augustil kokkuleppe. Kokkuleppe järgi annetab Rain Lõhmus Sihtasutusele Eesti Rahvuskultuuri Fond 90 000 LHV Groupi aktsiat, mille turuväärtus on tänase seisuga enam kui 1 miljon eurot.

„Aktsiate annetamine heategevuslikul eesmärgil ei ole Eestis veel levinud komme, mujal maailmas aga küll. Loodan, et annan LHV aktsiate annetamisega inspiratsiooni ka teistele Eesti äritegelastele ja suurematele aktsionäridele,“ ütles LHV Panga nõukogu esimees Rain Lõhmus annetust tehes.

Rain Lõhmuse annetus suunatakse 26. novembril 2000. aastal loodud Rain Lõhmuse fondi põhikapitali hulka. LHV Groupi aktsiate dividendidest hakatakse maksma stipendiume Rain Lõhmuse fondist, mille eesmärgiks on toetada noori andeid. Oma senise tegevusaja jooksul on Rain Lõhmuse fondist jagatud stipendiume õpinguteks kahekümne kahele noorele andekale Eesti kultuuritegelasele. Rain Lõhmuse fondi stipendiaatide hulgas on sellised tuntud nimed nagu: Rahvusooper Estonia solist Andres Köster; Bambergi Sümfooniaorkestri soolotšellist Indrek Leivategija; rahvusvaheliselt tunnustatud viiulimängijad: Anna-Liisa Bezrodny, Juta Õunapuu, Mari Poll ja Melissa Jõesaar; pianist ja dirigent Jaan Ots; tekstiilikunstnik Kadri Klampe; fotokunstnik Paul Kuimet; koorijuht Janne Fridolin; stsenarist ja režissöör Moonika Siimets jt.