Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutati Jüri ja Kai Arraku fond. 

Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja Kai Arrak allkirjastasid lepingu, mille alusel Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutatakse Jüri ja Kai Arraku nimeline fond  eesmärgiga toetada vanemas loomeeas kunstnikke ja kirjanikke innustamaks nende jätkuvat loomingulist tegevust.
Kai Arrak: „ Kuna Jüri Arrak on olnud Rahvuskultuuri fondi nii aasta- kui elutööpreemia laureaat ning samuti stipendiumisaaja, siis tundsin, et oleks enesestmõistetav ka fondile ja selle kaudu Eesti kultuurile võimaluse korral midagi vastu anda. Esmane valik oli loomulikult kunstivaldkond, kuid olles ise kirjutamisega tegeleja, siis otsustasin toetada ka nö „oma valdkonda“.
Ealise alampiiri lisasin teades kui palju on Eestis eakamaid kuid suurepärases loomingulises vormis olevaid kunstnikke ja kirjanikke, kes teinekord oma loomingu eksponeerimisel-väljaandmisel põrkuvad ületamatutena näivate praktiliste muredega-ülesannetega ja ehk seetõttu hoopis näituse korraldamisele või raamatu väljaandmisele käega löövad. Soovin, et meie fond oleks neile väiksekski toeks selliste murede lahendamisel. Tean, et ka Jüri Arrak on mõttes minuga ning valmis toetama meie ühiseid kolleege. Samuti loodan, et fondist saab hea võimalus kõigile Jüri loomingu austajatele, kus annetuste kaudu saab jäädvustada nii Jüri mälestust ja samas panustada Eesti kultuuripärandisse.“
Esimesed stipendiumid eraldatakse tänu lisaannetusele käesoleva aasta sügisel.

Annetusi Jüri ja Kai Arraku fondi saab teha alljärgnevalt:
Annetuse saaja:
Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
Arvelduskontod:
EE117700771000664610 LHV Pank
EE672200221001101347 Swedbank
Selgitusse märkida: annetus Jüri ja Kai Arraku fondi