Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutati Aavo Otsa fond noorte andekate trompetimängijate toetuseks.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutati eesti trompetisti, dirigendi ja muusikapedagoog Aavo Otsa fond. Fondi eesmärgiks on trompetimuusika edendamine ja propageerimine Eestis.
Aavo Ots
(25.01.1951–10.06.2023) sündis Vastseliinas ja alustas trompetiõpinguid Leonid Eriku juhendamisel. Ta õppis Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis trompeti ja koorijuhtimise erialal ning lõpetas Tallinna riikliku konservatooriumi koorijuhtimise erialal Gustav Ernesaksa ja Olev Oja klassis ning trompeti erialal Tõnu Tarumi klassis. Trompetiõpingutega jätkas ta Leningradi riiklikus konservatooriumis. Aavo Ots on mänginud “Estonia” teatri orkestris. Kuni surmani töötas ta Eesti muusika- ja teatriakadeemias ning muusika- ja balletikoolis.
Üle 30 aasta korraldas ta kunstilise juhina rahvusvahelisi trompetipäevi, arvukaid meistriklasse, suvelaagreid õpilastele ja kontserte.
Aavo Ots on dirigeerinud üldlaulupidudel ja üliõpilaslaulupidudel Gaudeamus puhkpilliorkestreid ning olnud puhkpilliorkestrite üldjuht. Talle on omistatud Valgetähe V klassi teenetemärk.
Tänu Aktsiaseltside Mootor Grupp ja Lux Express Estonia annetustele on Aavo Otsa fondi põhikapitali suurus hetkel 21 000 eurot.

Annetusi Aavo Otsa fondi saab teha alljärgnevalt:
Annetuse saaja:
Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
Arvelduskontod: 
EE117700771000664610 LHV Pank
EE672200221001101347 Swedbank
Selgitusse märkida: annetus Aavo Otsa fondi

Foto: Diana Unt