Võtame vastu taotlusi stipendiumile STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS 2023

STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS on mõeldud Eesti kultuuri- või ühiskonnategelasele panuse eest eesti kultuuri heaks ning innustuseks jätkuvale pühendumisele oma riigi hüvanguks. Eesti ettevõtjate toetusgrupi poolt loodud stipendiumi antakse välja kolmandat korda. Esimesteks laureaatideks olid dirigent Tõnu Kaljuste (2021) ja kirjanik ning kirjandusteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia liige Jaan Undusk (2022).

2023. aasta stipendium suurusega 10 000 eurot antakse välja teatrikunsti valdkonnas ning kandidaatideks võivad olla nii loomingulised-, tehnilised- kui ka administratiivtöötajad.
Stipendiumi kandidaate võivad esitada kõik Eesti Vabariigi institutsioonid ja eraisikud (stipendiumi ei saa taotleda iseendale).

Eri Klas oli rahvusvahelise mainega dirigent ja ühiskonnategelane, kes osales oma isiksusliku eeskuju ning loometegevusega Eesti Vabariigi taastamisel ning järgneval ülesehitamisel. Ühtlasi oli ta tõeline Eesti kultuuri suursaadik, kes oma arvukatel kontsertreisidel ja kohtumistel tutvustas Eestit ning eesti kultuuri kogu maailmas. Eesti Rahvuskultuuri Fondi looja ning juhina andis ta oma väärtusliku panuse erakapitalil põhineva, kultuurimetseenlust viljeleva fondi olemasollu ja toimimisse.
Stipendiumiga soovime jäädvustada maestro nime Eesti kultuuriloos.

Kirjalikud ettepanekud kandidaatide ülesseadmiseks koos lühikese motivatsioonikirjaga palume esitada
27. märtsiks 2023. a. Eesti Rahvuskultuuri Fondi e-posti aadressile: post@erkf.ee

Lisainfo tel 6013428