Andres Ammase fondist anti välja esimesed stipendiumid

25. veebruaril Andres Ammase 57. sünniaastapäeval andis Eesti Rahvuskultuuri fondi juurde loodud Andres Ammase fond välja esimesed stipendiumid. 2000 euro suuruse peastipendiumi pälvis Haapsalus Rannalõõtsa festivali ja võistumängimise algatanud ja seda aastaid vedav pillimees Anti Nöör.

Lisaks andis Andres Ammase Fond välja kaks spordistipendiumi, mille algatas Haapsalu spordimees Vello Kuhi. Ka Ammas ise oli suur spordifänn ja elas kaasa Läänemaa sportlaste saavutustele.
Läänemaa noore sportlase 1000-eurose stipendiumi saab kergejõustiklane Kevin Sakson, kes õpib praegu Audentese spordikooli viimases klassis ning loodab edasi õppima ja treenima minna USA-sse.
Läänemaa treeneri 500-eurose stipendiumi saab kergejõustikutreener Kaja Ladva, kes on olnud ka Kevin Saksoni treener.

Andres Ammase fondi asutasid tema sõbrad Haapsalust ja mujalt Eestist läinud sügisel. Fondi on mõtete, tegude ja annetustega toetanud kümned Ammase sõbrad, kolleegid, aatekaaslased ja õpilased.

Andres Ammas (25.02.1962-04.04.2018) oli muusikaõpetaja, koolijuht, ajakirjanik ja poliitik.
Ta oli äsja töö lõpetanud riigikogu 13. koosseisu saadik, Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees.
1990. aastate algul oli Ammas nii Eesti Kongressi kui ka Eesti Ülemnõukogu saadik. Ta oli noorim 69-st Ülemnõukogu saadikust, kes häälestas 20. augustil 1991 Eesti iseseisvuse taastamise poolt.