18. mail toimub Lennusadamas Eesti Rahvuskultuuri Fondi kevadgala.

18. mail Eesti Rahvuskultuuri Fondi kevagalal kuulutatakse kolmandat korda välja laureaat stipendiumile STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS, mis antakse käesoleval aastal üle teatrivaldkonnas.
STIPENDIUM ESTONICUM ERI KLAS on mõeldud Eesti kultuuri- või ühiskonnategelasele panuse eest eesti kultuuri heaks ning innustuseks jätkuvale pühendumisele oma riigi hüvanguks. Eesti ettevõtjate toetusgrupi poolt loodud stipendiumi antakse välja kolmandat korda. Esimesteks laureaatideks olid dirigent Tõnu Kaljuste (2021) ja kirjanik ning kirjandusteadlane, Eesti Teaduste Akadeemia liige Jaan Undusk (2022).

Eri Klas oli rahvusvahelise mainega dirigent ja ühiskonnategelane, kes osales oma isiksusliku eeskuju ning loometegevusega Eesti Vabariigi taastamisel ning järgneval ülesehitamisel. Ühtlasi oli ta tõeline Eesti kultuuri suursaadik, kes oma arvukatel kontsertreisidel ja kohtumistel tutvustas Eestit ning eesti kultuuri kogu maailmas. Eesti Rahvuskultuuri Fondi looja ning juhina andis ta oma väärtusliku panuse erakapitalil põhineva, kultuurimetseenlust viljeleva fondi olemasollu ja toimimisse.
Stipendiumiga soovime jäädvustada maestro nime Eesti kultuuriloos.