Andres Haameri fond

Üldinfo

Asutatud 2008. aastal Andres Haameri poolt. Andres Haameri fond annab välja Harri Haameri stipendiume jäädvustamaks mälestust isast, legendaarsest skaudijuhist, Tartu Ülikooli kasvandikust ja Tartu Pauluse koguduse õpetajast. Harri Haameri stipendiumid toetavad filosoofilise mõtte arengut.
Andres Haamer (1942-2014) oli ettemõtlejast ettevõtja, tal oli visioon, julgus, uskumatu töökus ja järjepidevus. Kasutades ainult oma pead ja kahte kätt, ei mingeid laene ega investoreid, lõi ta 1990. aastal Eesti suurima ja edukaima kontoritehnika müügi- ja hooldusettevõtte KTK Overall, praeguse Overall Eesti eelkäija. Ta on tihti korranud ühe oma vana sõbra ütlust: “Olen tänulik Jumalale, et ta on andnud mulle kaks kätt, millega ma saan tööd teha”. Ta elas veendumuses, et igal kodanikul on nii vastutus kui kohustus oma ühiskonna ees. Andres Haamer on öelnud: “Kui minu mõtted ja tõekspidamised suudavad natukenegi kellegi teise elu paremaks muuta, siis on kõik hästi”.

ANDRES HAAMERI FONDI STIPENDIUMID

Taotlejale

Harri Haameri stipendiumid toetavad toetavad filosoofilise mõtte ehk mõtteteaduse arengut. Taotlejalt eeldatakse stipendiumi kasutamist akadeemiliseks täiendõppeks, mis ühendab realistliku maailmakäsitluse ja filosoofilise mõtteviisi. Stipendiumid määratakse kahe eelmise aasta jooksul trükis avaldatu põhjal.

Jagamisele tuleb 0 eurot.

Taotlusi saab esitada E-Ankeedi kaudu

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:
  • CV
  • Taotluse põhjendus/motivatsioonikiri