Andres Haameri fond

Üldinfo

Asutatud 2008. aastal Andres Haameri poolt. Andres Haameri fond annab välja Harri Haameri stipendiume jäädvustamaks mälestust isast, legendaarsest skaudijuhist, Tartu Ülikooli kasvandikust ja Tartu Pauluse koguduse õpetajast. Harri Haameri stipendiumid toetavad filosoofilise mõtte arengut.
Andres Haamer (1942-2014) oli ettemõtlejast ettevõtja, tal oli visioon, julgus, uskumatu töökus ja järjepidevus. Kasutades ainult oma pead ja kahte kätt, ei mingeid laene ega investoreid, lõi ta 1990. aastal Eesti suurima ja edukaima kontoritehnika müügi- ja hooldusettevõtte KTK Overall, praeguse Overall Eesti eelkäija. Ta on tihti korranud ühe oma vana sõbra ütlust: “Olen tänulik Jumalale, et ta on andnud mulle kaks kätt, millega ma saan tööd teha”. Ta elas veendumuses, et igal kodanikul on nii vastutus kui kohustus oma ühiskonna ees. Andres Haamer on öelnud: “Kui minu mõtted ja tõekspidamised suudavad natukenegi kellegi teise elu paremaks muuta, siis on kõik hästi”.

ANDRES HAAMERI FONDI STIPENDIUMID

Taotlejale

Stipendiumi saab taotleda vastutaval töökohal tegutsev, magistri- või kõrgemat kraadi omandav või selle juba omandanud inimene. Stipendium toetab praktilise väljundiga akadeemilist täiendõpet, mis ühendab puhtrealistliku maailmakäsitluse ning seda rikastava filosoofilise mõtteviisi. 
Harri Haamer'i stipendium on mõeldud tööd tegevale ja ümbritseva eest hoolt kandvale inimesele tarkade ja edasiviivate valikute tegemiseks.

Jagamisele tuleb  eurot.

Taotlusi saab esitada E-Ankeedi kaudu

Taotlemiseks vajalikud dokumendid:
  • CV
  • Taotluse põhjendus/motivatsioonikiri
  • Soovituskirjad
  • Õpingute puhul vajalikud dokumendid leiad siit